سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کارشناسی تکنولوژی و گروه های درسی آموزش و پرورش فلاورجان

   (فرم طرح درس رؤزانه )                               سازمان آموزش و پرورش شهر ستا نهای استان تهران


                                                                       معاون آموزش و پرورش نظری و مهارتی


                                                                               گروه های آموزشی متوسطه


 


 مشخصات      نام درس : فیزیک 2 و آزمایشگاه                                                        موضوع درس :         کار


                       صفحات کتاب : فصل4(از صفحه97تا103) کلاس /پایه : دوم دبیرستان(تجربی و ریاضی )   مدت تدریس :90 دقیقه                                      


                       


    کلی          نام  و نام خانوادگی دبیر : غلا مرضا شیرزاد   از واحد آموزشی دبیرستان  شهید طاهریان  منطقه 5  شهر تهران


 


   هدف ها   هدف کلی درس :   کار و انرزی  محاسبه کار


                      هدف های جزیی: محاسبه کار در سطوح افقی با راستای مختلف نیرو – در حالت وجود اصطکاک و


                      عدم وجود اصطکاک – ارتباط بحث با قوانین دوم و سوم نیوتن


                      هدف  های رفتاری : آشنایی با برخی ماشینها در زندگی روزمره (آسانسور) 


                        


   روشها      مواد و وسایل آموزشی: نیرو سنج مجموعه ای کتاب که دور آن طنابی بسته شده است استفاده از سی دی آموزشی


       و       - روش تدریس : پرسش و پاسخ سخنرانی


   وسایل    - الگو های نوین در فر آیند یاد دهی ،یاد گیری :  استفاده از محیط سایت در ارائه CDفصل انرزی ارائه سوال کتبی 


 آموزشی      در رسیدن به در یاد گیری مطالب آموزشی   


 


 فعالیتهای   نحوه شروع : هنگام ورود به کلاس، با چهره باز وارد شده  و سلام کنم   و به دانش آموزان اجازه                 6 دقیقه


                نشتن داده وحضور و غیاب علمی از تک تک دانش آموزان به عمل می آید.    


                 


   قبل از       رسیدگی به تکالیف گذشته : با توجه به مقدمه چینی درس جلسه قبل ،تمرین اضافه واگذار  شده                 4 دقیقه


                            باز بینی می شود.   


 


                      سنجش رفتار ورودی (سنجش آمادگی ) و ارزشیابی تشخیصی:  تمام دانش آموزان  مورد سوال قرار


                             می گیرند که خود مقدمه ای بر درس محسوب می شود.                                                               8دقیقه  


                                                 


  شروع        رئوس مطالب و مفاهیم درس:  بنام خدا  گوشه تخته سمت راست می نویسم  رئوس مطالب را با ذکر


                        توضیح معمولی  به صورت ستونی می نویسم  که در این جلسه  کار -   ذکر رابطه – یکای  و کاربرد               7 دقیقه


                         و مفهوم یکای و تعریف یکای


 


                      معرفی درس جدید و ایجاد آمادگی و انگیزه برای پذیرش آن:معرفی کار و مفهوم آن در حرکت شناسی          6 دقیقه


                      یاد آوری  مفهوم در سال گذشته


                      


 فعالیتهای   اجرای تدریس و فر آیند یا د دهی یاد گیری مبتنی بر دانش آموز فعال (شروع ،ارائه درس ، اختتام)                            


         رسم تصویر های ساده  نیرو  روی تخته  ذکر علامت های  و یکای کار و نیرو و جابجایی وراستای               15دقیقه


 نیرو روی سطح افق   همراه با پاسخ و پرسش روی دانش آموز                                


   ضمن        - برر سی   رابطه کار در شرایط زاویه ی  صفر .و 90 درجه و 180 درجه                                                   12دقیقه                                                   


                       - ارائه مفهوم کار مثبت و منفی  درعلم  دینامیک                                                                               8 دقیقه                             


  تدریس      ارزشیابی تکوینی (مر حله ای): 5 دقیقه فرصت برای یاد گیری  مطالب ارائه شدهد  و سپس گرفتن یک   


                       امتحان تک مسئله  به مدت 10 دقیقه ی  و ارزش 1 نمره از مستمر اول  نتایج  تصحیح برگه ها در جلسه         15 دقیقه                                                                                                               


 (ارائه مطالب)      بعد اعلام می گردد.                                     


                          


فعالیتهای     جمع بندی و نتیجه گیری :  کار  دارای یک واحد اندازه گیری کمیت فرعی و نرده ای  و مفهوم فیزیکی          9 دقیقه                                     


 تکمیلی        آن در راستای متفاوت  مطرح گردید


                           تعیین تمرین اضافه  از کتاب کار و تعیین دو تمرین از صفحه  101 و 103 کتاب درسی                                                                                                                             


نوشته شده در  یکشنبه 89/4/27ساعت  9:23 صبح  توسط  
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
انیمیشن تابش آلفا ، بتا و گاما
[عناوین آرشیوشده]